Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/www/udrzba-karavanu.cz/www/udrzba-karavanu.cz/wp-content/plugins/divi-builder/framework/functions.php on line 1245

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/udrzba-karavanu.cz/www/udrzba-karavanu.cz/wp-content/themes/thestory/functions/class-pexeto-custom-css-generator.php on line 58
Tipy pro údržbu karavanu | Údržba karavanu

Přečtěte si naše tipy jak zachovat karavan v co nejlepším stavu.

Koupě obytného karavanu nepatří mezi nejlevnější záležitosti, proto je vhodné karavan pravidelně udržovat a kontrolovat. Kontrolou i preventivními kroky můžete včas zabránit celé řadě problémů.

A na co se tedy zaměřit?

Kontrola pneumatik

Bezpodmínečně musíte vykonávat pravidelnou technickou prohlídku. Nejprve speciální hadicí s vyšším tlakem vody omyjte nečistoty z kol. Stejně jako u automobilu, tak i u karavanu se kontroluje tlak vzduchu v pneumatikách a vzorek pneumatik. Hlídejte také, aby byly utažené matice. Pokud vám přijde, že jsou pneumatiky poškozené nebo opotřebované, vyměňte je.

Příslušenství

Zkontrolujte si lékárničku, hasící přístroj, jestli je vše v pořádku, funkční a neprošla jim lhůta. Pokud ano, vyměňte je. Jestliže máte i další příslušenství tohoto typu, vše překontrolujte. Také pokud jste například lékárničku již použili, nahraďte to, co chybí, aby byla lékárnička opět kompletní. Ani prázdný hasící přístroj další službu nevykoná, tak jej nahraďte.

Světla karavanu

Neopomeňte ani zkontrolovat všechna světla karavanu. Projděte interiéry, aby svítila všechna světla (včetně těch v ledničce), pak zkontrolujte i světla zvenčí (například směrovky atd.). V karavanu uchovávejte pro případ potřeby náhradní žárovky. Jestli je veškerá elektronika funkční kontrolujte vždy než někam s karavanem vyrazíte.

Parkovací brzda

Dalším bodem kontroly je parkovací brzda. Pokud jste zrovna od-zimovali karavan, je třeba parkovací brzdu otestovat. To je třeba udělat ještě před první cestou! Pokud se vám zdá parkovací brzda tuhá, promazejte ji. Rovněž zkontrolujte, jestli se klíče snadno pohybují v zapalování, a v zámcích všech dveří a oken.

Textil, garnýže a žaluzie

Než zazimujete karavan, odstraňte z něj veškerý odnímatelný textil, jako závěsy, polštářky a tak dále. Dodržujte kroky potřebné k zabránění zatuchlosti a vlhkosti v karavanu.

Akumulátor karavanu

Vždy na zimu vyjměte baterii z karavanu. Pokud jste tak neučinili, zkontrolujte, že je v pořádku a funguje stále efektivně.

Dopřejte karavanu lak

Před začátkem sezóny můžete karavanu dopřát lak. Pečujte o karavan, lakem i dalšími kroky, které mají předcházet poškození karavanu (například rzí). Karavan tak vydrží déle vypadat dobře.

Plynová a elektronická zařízení

Před vyjetím vždy kontrolujte, aby všechny přístroje, které mají co dělat s elektřinou či plynem (například trouba, varná deska či topení) byly plně funkční a nepoškozené.

A co ještě?

Zkontrolujte i veškerá těsnění oken, dveří (a to i u lednice). Zkontrolujte i odtok sprchy i tok vody. Voda by neměla unikat na jiných místech.

Pokud vám u karavanu něco nepřijde v pořádku a nevíte si s tím rady, obraťte se na odborníka. Vždy je lepší nepodceňovat situaci, provádět preventivní kroky a před každou sezónou (i každou jízdou) mít jistotu, že vás váš karavan jen tak nezradí.

Profesionální servis karavanů

Nemáte čas? Nevíte jak na to? Přenechte to odborníkům. Firma Burimex s.r.o. vám veškeré práce spojené se zimní údržbou zařídí.

Servis karavanů

Pin It on Pinterest

Share This